12 marca 2017 w hali sportowej przy ul. Folwareckiej odbędzie się szósta edycja Otwartego Turnieju Siatkówki Mężczyzn – Memoriał Czesława Fojcika. Celem Turnieju będzie jak zwykle uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera Czesława Fojcika.

Corocznie turniej odbywa się z udziałem blisko trzydziestu amatorskich drużyn z terenu Śląska w obecności licznego grona sympatyków, kibiców siatkówki oraz przyjaciół Tego wybitnego człowieka sportu. Każdej edycji towarzyszy również szczytny cel – pomoc chorym dzieciom ze środowiska sportowego. W tym roku wpisowe w wysokości 100 zł od każdej drużyny oraz wszystkie środki pozyskane w trakcie zbiórki pieniężnej i licytacji pamiątek sportowych będą w całości przekazane na leczenie czternastoletniej gimnastyczki z Klubu Gimnastycznego w Radlinie Kornelii Wochnik.  Dziewczynka  zachorowała na ostrą białaczkę szpikową i przeszła wylew, który spowodował lewostronny niedowład. Zgłoszenia drużyn do dnia 7 marca przyjmuje Tadeusz Bonk (tel. 603 770 779 mail: tados2@o2.pl)

Organizatorami imprezy są: MOSiR Żory, Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours, MUKS Sari Żory, Gimnazjum nr 2 w Żorach.