Otwarty Turniej Siatkówki – 12.02.2019

W dniu 12 lutego 2019 roku, w Hali Sportowej w Żorach, kolejny raz odbył się Otwarty Turniej Siatkówki. Zawody te zainaugurowały cykl wydarzeń sportowych oraz rekreacyjnych związanych z Akcją Zima, która tradycyjnie, corocznie organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Celem imprezy było uatrakcyjnienie wolnego czasu dla młodzieży spędzającej ferie zimowe w mieście, propagowanie sportowej rywalizacji w duchu fair-play, popularyzacja i upowszechnianie siatkówki jako formy aktywności ruchowej oraz oczywiście dobra zabawa. W turnieju udział mogły wziąć zarówno dziewczęta w przedziale wiekowym od 14 do 22 roku życia, jak i chłopcy w przedziale wiekowym od 15 do 22 lat, którzy zgłosili swój udział w biurze zawodów w ciągu 30 minut przed rozpoczęciem zawodów. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn: 4 drużyny żeńskie: Potwory i Spółka, Kadetki, Dom Niespokojnej Starości i Safarki oraz 5 drużyn męskich: Najmłodsi, Pionki, Dream Team, Sari Kadeci i Petarda. W turnieju wzięło udział 65 osób. Drużyny rywalizowały ze sobą w grupach w systemie każdy z każdym, co oznacza, że każda z ekip musiała ze sobą bezpośrednio rozegrać mecz. Turniej rozpoczął około godziny 10:00, rozegrano łącznie 16 meczów, 10 w kategorii chłopców oraz 6 w kategorii dziewcząt, po których zostali wyłonieni zwycięzcy. Najlepszą drużyną wśród dziewczyn okazała się drużyna Potwory i Spółka, wygrywając wszystkie spotkania, tracąc w nich tylko 1 seta. Drugie miejsce zajęła drużyna Domu Niespokojnej Starości, a na trzecim uplasowały się Safarki. Wśród chłopaków najlepszą ekipą okazała się ekipa Najmłodsi, tuż za nimi uplasował się zespół Petarda, a trzecie miejsce zajęli Sari Kadeci. Na koniec, trzy najlepsze zespoły z obu kategorii zostały obdarowane upominkami oraz pamiątkowym dyplomem.