Ogólnopolska Akcja „Polska biega” – 26.05.2015

Po raz kolejny Żory przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji pn. „Polska Biega”. Liczba uczestniczących osób w imprezie przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zawodach zorganizowanych w Parku Cegielnia, w dniu 26 maja, przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, wzięło udział 531 uczniów z czternastu żorskich szkół, którzy, łącznie pokonali dystans 458 kilometrów. Pomimo rzęsistego deszczu, uczestnicy pobiegli na dystansach: 500 m i 1km, pobijając zeszłoroczny rekord 60 km.

Gościem specjalnym imprezy była Sylwia Jaśkowiec, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w biegach narciarskich z Falun 2015 roku, która przeprowadziła rozgrzewkę i przebiegła z uczestnikami biegów dystans 500 metrów. Mistrzyni chętnie odpowiadała na pytania młodzieży, rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć. Podczas biegów rozlosowano również nagrody dla startujących szkół oraz indywidualne, ufundowane przez organizatora. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i plakietkę.
W przerwach pomiędzy biegami atmosferę rozgrzewała, w tanecznym rytmie ZUMBY, Joanna Dziedzic, ze Szkoły Tańca „Tańczymy”. Imprezę zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin.