Mistrzowskie spotkanie w hali sportowej

To była nie lada gratka dla miłośników siatkówki! Wczoraj (18.10) w Hali Sportowej MOSiR Żory gościł Puchar Mistrzostw Świata wywalczony niedawno przez siatkarską reprezentację Polski. Gwiazdą wieczoru był dwukrotny Mistrz Świata w siatkówce – Dawid Konarski oraz sędzia Mistrzostw Świata 2018 – żorzanin Wojciech Maroszek. Gospodarzami spotkania był Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha i Przewodniczący Rady Miasta Żory Piotr Kosztyła.

We wrześniu cała Polska emocjonowała się meczami naszych reprezentantów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii. Polacy potwierdzili ogromną klasę i 30 września po raz drugi z rzędu wywalczyli tytuł Mistrzów Świata, w finale pokonując 3:0 reprezentację Brazylii. Po drodze stoczyli boje m.in. z Serbią, Włochami, Rosją, Francją, Argentyną i Stanami Zjednoczonymi.

Wczoraj wszyscy chętni mogli z bliska zobaczyć trofeum wywalczone przez Reprezentację Polski, a także spotkać się z jednym z naszych mistrzów – atakującym Jastrzębskiego Węgla, Dawidem Konarskim. W spotkaniu wziął udział również sędzia siatkarski klasy międzynarodowej Wojciech Maroszek, który prowadził 17 meczów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018 – w tym półfinałowe spotkanie Brazylii z Serbią. Zarówno siatkarz, jak i sędzia chętnie odpowiadali na pytania publiczności i drużyn działających w mieście. Publiczność mogła bowiem poznać także zawodniczki Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SARI Żory i zawodników Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, każdy mógł sobie zrobić pamiątkową fotografię z Pucharem Mistrzostw Świata i gwiazdami wieczoru. Dawid Konarski i Wojciech Maroszek chętnie rozdawali również autografy na pamiątkowych widokówkach.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy SARI Żory, Miejski Ośrodek Kultury i Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Związki Piłki Siatkowej.

Fot. Wioleta Kurzydem, Marta Rapacz-Mahmoud / UM Żory