Mini Tour de Pologne – 06/09.08.2014

W dniu 6.08.2014 w Katowicach rozegrano wyścigi Mini Tour de Pologne. Zawody przeprowadzono w trzech startach : kategorie licencjonowane ( młodzik, młodziczka) dzieci 11 – 12 lat oraz najmłodszych 8 – 10 lat. W zawodach wystartowało łącznie 350 dzieci z całej Polski. Żory reprezentowali zawodnicy Szkółki kolarskiej MOSiR Wibatech Fuji Żory oraz uczniowie żorskich szkół.

Historycznym wydarzeniem była dekoracja Kamila Śpiewoka zawodnika Szkółki kolarskiej MOSiR Wibatech Fuji Żory który w grupie chłopców 11-12 lat wywalczył 3 miejsce ( warto podkreślić że w tym wyścigu rywalizowało aż 187 zawodników)

21 miejsce Karolina Kawka

Pełnym sukcesem zakończył się wyścig Tour de Pologne w Krakowie. Po 11 latach ponownie polski kolarz Rafał Majka zwyciężył w wyścigu ProTour 71 Tour de Pologne.  Także reprezentacja Żor potwierdziła przynależność do krajowej czołówki.

W finałowym wyścigu Mini Tour de Polonge 9.08.2014 w Krakowie zawodnik Szkółki kolarskiej MOSiR Wibatech Fuji Żory Kamil Śpiewok wywalczył 2 miejsce. Adam Szczotka po upadku na ulicach Krakowa wyścig ukończył na 19 miejscu, Olimpia Siwek w wyścigu dziewcząt zajęła 23 miejsce.