IV Rajd Wilczy

To już IV edycja Rajdu Wilczego. Jest to impreza przygodowa tzw. Adventure Race. Nasza impreza to 5 tras o różnym charakterze i stopniu zaawansowania. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy dwie trasy przygodowe: Open – około 50-60km podzielonej na etapy rowerowe i piesze z zadaniami specjalnymi oraz Profi – około 130km z etapami rowerowymi, pieszymi, wodnymi z dodatkowymi zadaniami specjalnymi. Dwie trasy indywidualne: piesza – 20km i rowerowa 40km, obie z mapą w ręku z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy Trasę Rodzinną – około 5-8 km w rejonie starówki. Na tej trasie wystartować mogą dzieci wraz z rodzicami lub młodzież w parach lub małych zespołach do 5 osób.

Baza Rajdu mieścić się będzie na terenie Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Folwareckiej 10 w Żorach. Po zakończeniu zmagań dla uczestników przygotowaliśmy gorący posiłek, a dla Trasy Rodzinnej gorącą herbatę i słodki poczęstunek.

Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody. Jednak w naszym rajdzie panuje specjalna zasada: „Każdy, kto ruszy na trasę i dotrze na metę jest ZWYCIĘZCĄ!” Liczy się dobra zabawa i miła atmosfera na trasie. Każdy uczestnik trasy rajdowej oraz indywidualnej otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę rajdową wykonaną z oddychającego sportowego materiału, a dla Trasy Rodzinnej przewidzieliśmy okolicznościowe medale.

Serdecznie zapraszamy. Dołącz do ponad 300 zawodników z całego kraju! Wyrusz na trasę po przygodę, bo „eventyr” to znaczy „przygoda”.

Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Eventyr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Współorganizatorem i Partnerem jest m.in. Urząd Miasta w Żorach, Hufiec ZHP Żory, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Impreza została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Żory.

Zgłoszenia na Rajd już ruszyły. Formularze zgłoszeniowe oraz szczegóły dotyczące Rajdu można znaleźć na stronie www organizatora pod adresem: www.eventyrteam.pl w zakładce zgłoszenia.