IV Festiwal Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej – 24.04.2016

Fot. Rafał Kalinowski, Wojciech Bęczarski

Za nami już czwarta edycja festiwalu pełnego niezapomnianych wrażeń i doznań jakich dostarczyli 24 kwietnia żorskiej publiczności zaproszeni artyści. Show gimnastyczno – akrobatyczne jest od kilku lat dla widzów wypełniających jak zawsze w pełni widownie hali niecodzienną atrakcją zobaczenia z bliska artystów, finalistów programu Mam Talent oraz zawodników którzy specjalizują się w akrobatyce i gimnastyce zdobywając medale na imprezach rangi światowej.  Program zawierał: pokazy piramid i układów akrobatyczno-gimnastycznych, układów skoków na trampolinie, pokazy ćwiczeń gimnastycznych na przyrządach (równoważni, drążku), układów ćwiczeń siłowych na rekwizytach (rurach, stylizowanej tratwie) oraz pokazy odważnej i niebywałej akrobatyki powietrznej pod dachem żorskiej hali sportowej. Łukasz Świrk zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności siły i talent prezentując pokazy na podwieszanym drążku oraz stylizowanej tratwie. Aleksandra Kiedrowicz oczarowała wszystkich demonstrując dwukrotnie w przepięknej choreografii akrobatykę powietrzną na podwieszanym kole i w sieci,  dzięki którym wygrała ubiegłoroczną edycję Mam Talent. Katarzyna Jurkowska Kowalska gimnastyczka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski która w ostatnich dniach uzyskała prawo wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro wystąpiła w swoim koronnym układzie na równoważni. Akrobatyczna grupa Acro Team Silesia zdobywcy 2 miejsca w 8 edycji Mam Talent, uczestnicy MŚ Chiny 2016 kilkakrotnie zaprezentowali się w barwnych strojach, pokazując kunszt artystyczny wykonywanych ewolucji, gibkość, siłę, ekspresję i wytrzymałość. Do perfekcji opanowane i świetnie wyreżyserowane skoki na trampolinie zademonstrował AZS AWF Katowice. Po raz pierwszy w żorskiej hali wystąpiła grupa młodych pasjonatów – Amatorska Drużyna Sportowa CORE Żory, która przy gromkich brawach zgromadzonej publiczności objawiła swój talent

w różnorodnych kombinacjach ćwiczeń kalisteniki, gimnastyki na drążku i akrobatyki. Również udany debiut przed żorską publicznością miał Klub Sportowy Active Pawłowice skupiający młode, bardzo utalentowane tancerki, które wystąpiły w pokazie akrobatyczno-tanecznym oraz artystycznym. Impreza, którą organizatorzy chcieli przybliżyć widzom gimnastkę i akrobatykę ukazującą piękno, siłę, odwagę i grację lidzkiego ciała wpisana była w tegoroczne obchody 25lecia działalności Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

MOSiR składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, trenerom i wykonawcom, dzięki którym kolejna edycja festiwalu  na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Dziękujemy również wszystkim poniżej wymienionym sponsorom dzięki którym impreza mogła odbyć się na takim wysokim poziomie.

  • EXTRAL Aluminium Żory
  • Centrum Samochodowe Continental Żory
  • Centrum Ogrodnicze Limba Żory
  • Przedsiębiorstwo Budowlano- Melioracyjne TOLOS
  • Tomasz Banaś – TOMBUD
  • ATLAS Tours
  • TOWER – school Of English

Filmik prezentuje relację z IV Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej w Żorach stworzonego przez grupę CORE, która także miała przyjemność wystąpić na tym wydarzeniu.