Bulodrom już dostępny w Parku Cegielnia

Już 9 lipca o godzinie 15:00 pierwsza szansa na rywalizację przy grze w bule. W ramach Akcji Lato Mosir zaprasza na cykl spotkań ”Aktywnie i na sportowo w Parku Cegielnia“. Animatorzy zaproszą do gry w bule, kometkę goalcha, siatkówkę i darta.

W bule może grać właściwie każdy, kto jest w stanie unieść kule. Zasady gry są proste, choć wymagają od gracza zręczności. Gra polega na rzucaniu metalowymi kulami w stronę małej – plastikowej lub drewnianej – kulki tzw. „świńki” lub „prosiaczka”. Zadaniem zawodnika jest umieszczenie swojej buli najbliżej „świńki” lub wybicie kuli przeciwnika, która znajduje się w pobliżu „świńki”.

Więcej informacji na temat tego, jak grać w kule w naszej zakładce poświęconej nowemu obiektowi.

Kilka ciekawostek:
– pierwsze bule były robione z drewna i obijane zewsząd gwoździami;
– 2 czerwca 2007 na całym świecie trwały obchody stulecia pétanque;
– od 1985 roku petanka jest dyscypliną sportu rozgrywaną w ramach World Games – światowych igrzysk dyscyplin nieolimpijskich.

Mieszkańców, którzy jeszcze nie posmakowali przygody z kulami do gry w bule zapraszamy do bezpłatnej wypożyczalni sprzętu do gry która znajduje się w kasie Hali Sportowej MOSiR przy ul.Folwareckiej 10. Czynna od 9 lipca codziennie w godz. 6:00-21:00.

Ciekawostki i zasady gry: zory.pl