Akcja Lato 2014: Spacer z kijami w Goczałkowicach – 09.08.2014

09.08.2014 roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach zorganizował w ramach „Akcji Lato w Mieście 2014r.” imprezę wyjazdową do Goczałkowic Zdrój – „Spacer z kijkami” w której uczestnicy mogli połączyć sport , obcowanie z przyrodą oraz wykorzystać okazję do zawierania ciekawych znajomości. Kurort Goczałkowicki jest renomowanym ośrodkiem leczenia reumatologicznego i rehabilitacyjnego o szczególnych walorach wypoczynkowych. W tych pięknych klimatach i wyjątkowym krajobrazie grupa 37 osób spotkała się by wspólnie pospacerować po Zaporze Goczałkowickiej oraz Ogrodach Botanicznych Kapias.

Przy pięknej pogodzie ścieżką edukacyjną przewodnik oprowadził grupę po malowniczych zakątkach ogrodów, które ze względu na okres powstania podzielono na Stare i Nowe ogrody. Bogata kolekcja roślin, liczne ławeczki, altanki, zaciszne urokliwe miejsca stały się doskonałym miejscem dla chwil relaksu, zadumy i odpoczynku.

Po mile spędzonym czasie w ogrodach i pełni estetycznych doznań, wycieczkowicze rozpoczęli spacer po zaporze z kijkami. Prawie sześciokilometrowy marsz został poprzedzony instruktażem profesjonalnego trenera, który objaśnił zasady i sposób poruszania się z kijkami. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli spędzić czas wolny w Parku Zdrojowym, w którym czekały na nich kawiarenki, restauracje, smażalnie oraz ławki i gąszcz uliczek, gdzie po całodziennym zwiedzaniu i marszu pełni refleksji, sportowych doznań ale i żądni nowych wyzwań w ciszy i cieniu drzew można było odpocząć.