744. Urodziny Miasta Żory na Sportowo – 28.02.2016

W ostatni dzień ferii zimowych Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania 744 Urodzin Miasta Żory. Z tej okazji na żorskim Rynku przygotowano wiele różnorodnych atrakcje. Była parada pluszaków – ulubionych bohaterów bajek, wspólne śpiewanie „sto lat”, uroczyste krojenie tortu, a także liczne konkurencje i zawody sportowe.

Wyniki poszczególnych konkurencji”

Mini Biathlon (46 zawodników)

kat. przedszkolaki

  • I miejsce – Maja Wojciechowska
  • II miejsce – Tomasz Batko
  • III miejsce – Oliwia Mokry

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Szymon Karwot
  • II miejsce – Jacek Batko
  • III miejsce – Tomasz Dajka

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Vanessa Kroczek, Dominik Masłowski
  • II miejsce – Angelika Stępińska, Brajan Oleś
  • III miejsce – Zuzanna Łojek

kat. gimnazja

  • I miejsce – Przemysław Pikos
  • II miejsce – Dawid Zając

Konkurencje na wesoło (około 200 osób)

Toczenie  kuli śniegowej

kat. przedszkolaki

  • I miejsce – Dawid Leśnik
  • II miejsce – Jakub Binek
  • III miejsce – Alicja Kałuża

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Jakub Brożek
  • II miejsce – Euzebiuesz Chmielecki
  • III miejsce – Emilka Krawczyk

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Dominik Masłowski
  • II miejsce – Agata Leśnik
  • III miejsce – Carmela De-riggi

Strzał do celu

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Aleksander Mejnert
  • II miejsce – Szymon Karwot
  • III miejsce – Igor Wandzel

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Aleks Kraśniewski
  • II miejsce – Dominik Masłowski
  • III miejsce – Jakub Kufel

Przewożenie śnieżynek

kat. przedszkolaki

  • I miejsce – Lena Stawarz
  • II miejsce – Dawid Leśnik
  • III miejsce – Antoni Liszowski

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Tomasz Dajka
  • II miejsce – Aleksandra Imach
  • III miejsce – Igor Stawarz

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Agata Leśnik
  • II miejsce – Martyna Laksander
  • III miejsce – Monika Kupka

Skoki renifera

kat. przedszkolaki

  • I miejsce – Laura Walczak
  • II miejsce – Maja Tosta
  • III miejsce – Lena Burek

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Tomasz Dajka
  • II miejsce – Szymon Karwot
  • III miejsce – Igor Stawarz

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Dominik Masłowski
  • II miejsce – Agata Leśnik
  • III miejsce – Rafał Mosz

gimnazjum

  • I miejsce – Przemysław Pikos

Kto ma więcej śnieżynek

kat. przedszkolaki

  • I miejsce – Alicja Kałuża i Lena Burek
  • II miejsce – Jakub Truchel i Mateusz Masłowski

kat. kl. I-III

  • I miejsce – Emilia Obcowska i Natalia Bocianowska
  • II miejsce – Karolina Maroszek i Aleksandra Imach
  • III miejsce – Samanta Kruczek

kat. kl. IV – VI

  • I miejsce – Sandra Mosz i Rafał Mosz
  • II miejsce – Joanna Imach i Dominik Masłowski
  • III miejsce – Patrycja Stępka

gimnazjum

  • I miejsce – Przemysław Pikos

Bieg w nartach

  • I miejsce – Joanna Imach i Aleksandra Imach
  • II miejsce – Łukasz Ciesielski i Agata Leśnik
  • III miejsce – Mikołaj Spólny i Nikodem Spólny

„Szlakiem historii”  –  rekreacyjny spacer miłośników  nordic walking – członków sekcji MOSiR Żory (10 osób).