3. Żorski Bieg Ogniowy – 11.05.2015

Podczas tegorocznych obchodów „Święta Ogniowego” grupa biegowa HRmax, MOSiR Żory oraz UKS „Czwórka” Żory po raz kolejny zaprosili biegaczy do wzięcia udziału w nocnym biegu ulicami naszego miasta. III edycja „Żorskiego Biegu Ogniowego” zgromadziła na starcie rekordową liczbę 642 zawodników. Wśród uczestników biegu nie zabrakło przedstawicieli żorskiego magistratu i radnych. Trasę biegu pokonali między innymi: Anna Ujma, Piotr Kosztyła, Arkadiusz Kuś, Kamil Owczarek, Piotr Huzarewicz, Krzysztof Mentlik i Arkadiusz Stanula. Dystans 5 km najszybciej pokonał Tomasz Kawik z Brennej w czasie 15:53s. Wśród pań zwyciężyła Michalina Mendecka z Łazisk Górnych z czasem 18:22s. Wśród Żorzan najlepsza była Izabela Kubiak (00:19:44) oraz Robert Łukasiak (00:16:57). Honorowego startu dokonał Prezydenta Miasta Waldemar Socha, który wziął także udział w ceremonii dekoracji zwycięzców. „III Żorski Bieg Ogniowy” był współfinansowany ze środków Miasta Żory. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, grupom i stowarzyszeniom, które pomagały podczas organizacji biegu. Miłośników biegania zapraszamy na „VIII Żorski Bieg Uliczny”, który odbędzie się 11 października br. – szczegóły niebawem na naszej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami.